ممنوعیت مصرف مازوت در ایران

آیا مطالبه ممنوعیت مصرف مازوت در ایران محقق می شود ؟

به گزارش وب سایت بخش فارسی خبرگزاری CNN آریان ابوطالبی فعال ملی محیط‌ زیست ایران در این‌ باره گفت : دکتر سلاجقه رئیس سازمان محیطزیست کشور و معاون رئیس‌جمهور در تاریخ جمعه پنجم آذر ماه ۱۴۰۰ مصرف سوخت مازوت توسط نیروگاه ها و مراکز صنعتی را ممنوع اعلام کرد.

ممنوعیت مصرف مازوت در ایران

این درحالیست که فعلا بهترین جایگزین برای مازوت، استفاده از گاز طبیعی است و دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان روز پنج‌شنبه، چهارم آذر، از قطع تدریجی گاز ۶۰ کارخانه از ۷۶ کارخانه سیمان در شهرهای مختلف از ۱۵ آبان خبر داده بود.
مدیرعامل شرکت بوم‌گردان بهشت میانکاله ادامه داد: در زمان طراحی اکثر کارخانه‌های سیمان و نیروگاه‌هایی همچون نیروگاه برق شهید سلیمی نکا، مخازن ذخیره مازوت برای سوخت جایگزین تعبیه شده و در زمان قطعی یا کمبود گاز، هر فازی که گاز آن قطع شود مازوت‌سوزی را شروع می‌کند.
آریان ابوطالبی در پایان گفت : در صورت نبود شرایط لازم برای عدم مصرف مازوت در نیروگاه‌ها و مراکز صنعتی از مسئولان وزارت نیرو و وزارت صمت انتظار می‌رود کلیه دودکش‌های حاصل از سوختن مازوت را به فیلترهای ضد آلاینده‌های زیست‌محیطی مجهز کنند و نسبت به گوگردزدایی دود حاصل از آن اقدام کنند.

منابع خبر : وب سایت بخش فارسی خبرگزاری cnn و وب سایت دانشگاهی ucsc.edu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *